تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۳۹۹    دیدگاه : ۰    نویسنده : مدیر سایت   کد نوشته : 1922   موضوع : آخرین اخبار علمی, اخبار سازمان بسیج, چند رسانه ای  

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان خبر داد:

انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان بسیج علمی و دانشگاه علمی کاربردی در آینده ای نزدیک

رضا خواجه حسنی گفت: انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری و دانشگاه علمی کاربردی کرمان، گام مهمی در استفاده از ظرفیت های بالای طرفین بوده که به زودی این امر محقق می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان، ظهر امروز پنجشنبه ۹ بهمن ماه،  دکتر محمد حسین امید رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور و دکتر محسن شمسی رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان از سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان بازدید کردند.

رضا خواجه حسنی در این بازدید به تشریح برنامه ها و اهداف این سازمان پرداخت و اظهار کرد: سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان با ایجاد مراکز حمایتی و تشکل های علمی از خبرگان و نخبگان علمی و مبتکرین مخترعین و نوآوران و به صورت کلی از حرکت علمی استان  حمایت کرده است .

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان در تشریح ظرفیت ها و توانمندی های سازمان علمی بیان کرد:مرکز حمایت از مبتکران، مخترعان و محققان (حمایت مالی و مشاوره ای از ایده ها و طرح های نوآورانه )، مرکز حمایت و هدایت تحقیقات تجربی با موضوع گیاهان دارویی(احصاء نیازها و بکارگیری توانمندی ها در موضوع گیاهان دارویی)، مرکز رشد دانش آموزی شهید زندی نیا (حمایت از ایده ها و طرح های نوآورانه دانش آموزی)، مرکز رشد مکاترونیک شهدای علمی استان کرمان (حمایت از ایده ها و طرح ها در موضوع مکانیک ، الکترونیک و رایانه) و  مرکزنوآوری و شتابدهنده مشاغل خانگی (تسهیلگری در ایجاد مشاغل خانگی شامل آموزش، مهارت آموزی، راه اندازی، بازاریابی، تبلیغات و فروش)  از جمله مراکز سازمان بسیج علمی استان کرمان هستند.

خواجه حسنی با اشاره به ظرفیت های دانشگاه جامع علمی کاربردی در زمینه آموزشی و مهارت افزایی، عنوان کرد: با توجه به ایجاد مرکز هدایت و تحقیقات تجربی در سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان، در حوزه گیاهان دارویی که یکی از فرصت های اشتغال زایی در استان کرمان است دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند در زمینه آموزش و مهارت آموزی نقش آفرین باشد.

وی ادامه داد: برای برگزاری دوره های پودمانی در موضوعات مختلف علمی و مهارتی دانشگاه جامع علمی کاربردی می تواند یاری رسان ما باشد و هم چنین با توجه به پیشینه برگزاری رویدادهای علمی توسط دانشگاه علمی کاربردی در خصوص برگزاری رویدادهای مشترک امکان همکاری وجود دارد.

رئیس سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان اظهار کرد: یکی دیگر از رویکرد های سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان توجه به مشاغل خرد و خانگی بوده و به دلیل اهمیتی که این مشاغل در سیاست های اقتصاد مقاومتی کشور و جهش تولید دارند با راه اندازی مرکز نوآوری و شتابدهنده مشاغل خانگی به این عرصه ورود پیدا کردیم.

خواجه حسنی بیان کرد: در حال حاضر سازمان بسیج علمی استان کرمان در حال برگزاری دوره توانمند سازی برای تسهیل گری در راه اندازی کسب و کارهای خرد و هم چنین ارائه مشاوره در خصوص بازار یابی و برند سازی و فروش محصولات خانگی است که در این حوزه نیز برای برگزاری دوره ها و آموزش های توانمند سازی برای کارفرمایان مشاغل خانگی، می تواند همکاری مشترکی بین دانشگاه جامع علمی کاربردی و سازمان بسیج علمی صورت گیرد.

وی در پایان مطرح کرد: انعقاد تفاهم نامه مشترک بین سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری و دانشگاه علمی کاربردی کرمان، گام مهمی در استفاده از ظرفیت های بالای طرفین بوده و زمینه انجام  فعالیت های مشترک علمی را فراهم می نماید.

انتهای پیام/ مهدی زاده


دیدگاه های کاربران

*

code