تاریخ انتشار : ۰۸ بهمن ۱۳۹۹    دیدگاه : ۰    نویسنده : مدیر سایت   کد نوشته : 1919   موضوع : اخبار سازمان بسیج, اسلایدر  

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان؛

نقش موثر مشاغل خرد و خانگی در ایجاد اشتغال پایدار/ توانمندسازی یکی از زمینه‌های افزایش مشارکت مردم در اقتصاد است

رضا خواجه حسنی در حاشیه دوره توانمندسازی مشاغل خرد و خانگی که به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان در حال برگزاری است گفت: مشاغل خرد و خانگی در ایجاد اشتغال پایدار و تولید ثروت نقش موثری دارند و با توانمندسازی در این حوزه می توان مشارکت مردم در اقتصاد را افزایش داد.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان، هم اکنون دوره توانمندسازی مشاغل خرد و خانگی به همت سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان با حضور تسهیل گران ۲۳ شهرستان استان کرمان در شهر کرمان در حال برگزاری است.

رضا خواجه حسنی در حاشیه برگزاری این مراسم با بیان اهداف برگزاری این دوره توانمندسازی اظهار کرد: با توجه به سیاست های کشور در حوزه اقتصاد مقاومتی و جهش تولید سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان تصمیم گرفت در حوزه کسب و کارهای خرد و خانگی ایفای نقش کند.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان با تاکید بر اهمیت نقش مشاغل خرد و خانگی در ایجاد اشتغال پایدار و تولید ثروت ، عنوان کرد: این دوره توانمند سازی با هدف آشنایی اولیه تسهیل گران ۲۳ شهرستان استان کرمان با حوزه  مشاغل خرد و خانگی و فراهم کردن شرایط لازم برای ایجاد و راه اندازی کسب و کارهای خانگی در حال برگزاری است و به دنبال این هستیم که ادارات و سازمان هایی متولی مشاغل خانگی هم افزایی لازم را با سپاه داشته باشند .

خواجه حسنی در ادامه با اشاره به اینکه با توانمندسازی در این حوزه می توان مشارکت مردم در اقتصاد را افزایش داد، تصریح کرد: موضوعاتی مانند مشاوره در خصوص فروش و بازاریابی نیز در این دوره توانمندسازی به تسهیل گران آموزش داده می شود و از جمله سرفصل های این دوره می توان به آشنایی با دنیای کسب و کارهای خانگی، مزایای کسب و کارهای خانگی، تدوین طرح کسب و کار، اجزاء طرح کسب و کار،و مهارت های لازم کارآفرینان، تولید محتوا، اصول و فنون مذاکره، تبلیغات و بازریابی و فروش محصولات اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: دارا بودن حداقل مدرک کارشناسی ترجیحا در یکی از رشته های مدیریت (کارآفرینی،آموزشی، بازرگانی، کسب و کار، فرهنگی و …)، روانشناسی، مشاوره، مهندسی کشاورزی، مهندسی صنایع و هم چنین دارا بودن حداقل ۲۵ و حداکثر ۴۰ سال از جمله شرایط حضور در این دوره توانمندی سازی است.

مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان کرمان در پایان گفت: در این دوره سعی شده است از نظرات کارشناسان سایر مراکز ارائه دهنده خدمات و تسهیلات مانند جهاد دانشگاهی که متولی طرح ملی توسعه مشاغل خانگی است و هم چنین  اتاق تعاون استان  که در حوزه تعاونی ها فعالیت می کنند، استفاده شود، لذا امیدوارم سازمان بسیج علمی پژوهشی و فناوری با برنامه ریزی هایی که در این حوزه انجام می دهند بتواند گام موثری در حوزه توسعه کسب و کارهای خرد و  خانگی بردارد.

انتهای پیام/مهدی زاده

برچسب ها : ، ، ، ،

دیدگاه های کاربران

*

code