سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری

استان کرمان

آتش زیر خاکستر صندوق ذخیره فرهنگیان در حال شعله‌ ور شدن است/ وزارت علوم یک وزارتخانه‌ی سیاسی شده است

نشست خبری زاهدی

آتش زیر خاکستر صندوق ذخیره فرهنگیان در حال شعله‌ ور شدن است چرا که در حال بررسی و تحقیقی بودیم. ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بانک سرمایه داده شده در حالی که ظرفیت پرداخت نداشته است و هم چنین به فردی وام داده شده که کارتن خواب بوده اما چند صد میلیارد تومان وام داده شده است.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از استان کرمان؛ محمدمهدی زاهدی صبح امروز در نسشت خبری اظهار کرد: در خصوص صندوق ذخیره فرهنگیان کارهای تحقیقاتی زیادی صورت گرفته و مدارک زیادی توسط تیم کارشناسی ما جمع آوری شده است.

وی اذعان کرد: آتش زیر خاکستر صندوق ذخیره فرهنگیان  در حال شعله‌ ور شدن است چرا که در حال بررسی و تحقیقی بودیم.

زاهدی ادامه داد: گزارشات ما آماده است که اولین گزارش آن به کمیسیون آموزش مجلس ارائه شد و گزارشات بعدی از هفته آینده در کمیسیون بیان می شود. گزارشات دیگر نیز که هر کدام مربوط به یکی از مدیران صندوق ذخیره فرهنگیان است را بعد از جمع بندی نهایی به صحن علنی مجلس می‌فرستیم.

رییس کمیسیون آموزش مجلس عنوان کرد: ۱۳ هزار میلیارد تومان تسهیلات در بانک سرمایه داده شده در حالی که ظرفیت پرداخت نداشته و ۹ هزار میلیارد تومان وام مشکوک الوصول وجود داشته است؛ یعنی تضمین های لازم برای بازپرداخت را ندادند یا گیرندگان وام صلاحیت دریافت را نداشتند که به طور مثال به فردی وام داده شده که کارتن خواب بوده اما چند صد میلیارد تومان وام داده شده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در خصوص وضعیت اقتصادی استان ضمن اظهار تاسف نسبت عدم سرمایه‌گذاری جهت کنترل مرزها عنوان کرد: کالاهای مورد نیاز کشور باید از مجرای قانونی خود وارد کشور شود و این قوانین نیازمند اجرا توسط مسئولین و دولت مردان است.

وی با اشاره به ۳هزار کالای قاچاق در حوزه پوشاک علی رغم وجود کارخانه در منطقه گلباف کرمان خاطر اظهار داشت: در استان کرمان با توجه به کاهش نقدینگی و هم چنین واردات بی‌رویه کالاهای خارجی و چنینی بسیاری از کارخانجات تعطیل شده‌اند که نیازمند توجه مضاعف در مبارزه با کالاهای وارداتی و قاچاق می‌باشد.

زاهدی در خصوص وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عنوان کرد: از ابتدای انقلاب تاکنون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری یک وزارتخانه‌ی سیاسی شده است و بیش‌ترین تنش‌های سیاسی را داشته است که در دولت‌ یازدهم و دوم خرداد‌ی‌ها بیش‌تر انتصابات سیاسی بوده و به توجهی به تخصص و توانایی افراد نداشته است در حالی که وظیفه این وزارت خانه پرداختن به مسئله علم در کشور است.

رییس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی بیان کرد: مهمترین علت پیشرفت نه چندان قوی وزارت علوم سیاسی عمل کردن است که موجب شده است سرعت حرکت علمی کشور کاسته شود و از حضور افراد توانا بی‌بهره باشیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی در خصوص اتفاقات اخیر منطقه نیز گفت: آمریکا به دنبال ایجاد اسرائیلی کوچک در کنار مرزهای ماست ولی ما به آن ها اخطار می دهیم دست از توطئه های خود بر علیه ایران بردارد چرا که همانند شکست های مفتضحانه آن ها از اول انقلاب تا کنون، سیلی محکمی از ایران خواهند خورد.

وی ادامه داد: در قضیه میانمار نباید این قدر منفعل بود تا یک نماینده مجلس و یا رهبری به آن‌ها تذکر بدهند؛ این نوع فعالیت وزارت خارجه به درد نمی خورد بلکه باید کنفرانس سران اسلامی تشکیل شود تا به داد مسلمانان میانمار برسیم.


دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *