سازمان بسیج علمی،پژوهشی و فناوری

استان کرمان

افتتاح نیروگاه خورشیدی ۱.۲ مگاواتی در رفسنجان

نیروگاه خورشیدی رفسنجان

نیروگاه ۱.۲ مگاواتی خورشیدی با سرمایه گذاری داخلی و خارجی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان به بهره برداری رسید.

به گزارش خبرگزاری علم و فناوری از کرمان؛ نیروگاه خورشیدی با ظرفیت ۱.۲ مگاوات تولید انرژی و سرمایه‌گذاری ۵۰ درصدی سرمایه گذار ایرانی و ۵۰ درصدی شرکت KPV اتریش با اعتبار ۶٠ میلیارد ریال در زمینی به ابعاد ۱.۸ هکتار به بهره برداری رسید.

حمید ملانوری فرماندار رفسنجان در آیین افتتاح  نیروگاه ۱.۲ مگاواتی خورشیدی با سرمایه گذاری داخلی و خارجی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان اظهار داشت: بیشترین نیاز سرمایه‌گذاری‌ها، امنیت منطقه برای سرمایه‌گذاری است که ایران در بین کشورهای منطقه و جهان یکی از قدرتمندترین و امن‌ترین کشورها است و خارجی‌ها به‌واسطه وجود امنیت در ایران این کشور را برای سرمایه‌گذاری مناسب می‌بینند.

ملانوری با اشاره به اینکه ایران امنیت پایدار دارد و به امن شدن کشورهای دیگر نیز کمک می‌کند، گفت: سرمایه‌گذاران خارجی ایران را برای سرمایه‌گذاری و تولیدات، مورد مطالعه قرار داده و انتخاب صحیح کرده‌اند.

فرماندار رفسنجان با بیان اینکه رفسنجان و کرمان در سال ۳۳۰ روز آفتابی دارند و در این مناطق کمتر از پنج روز پشت سر هم هوا ابری است خاطر نشان کرد: کرمان ظرفیت ایجاد نیروگاه‌های خورشیدی به‌ علت تابش نور خورشید در منطقه را دارد تا سرمایه‌گذاری‌ها به این سمت  سوق داده شود و از طرفی زمین به اندازه کافی برای واگذاری احداث نیروگاه خورشیدی وجود دارد.

همچنین کلنگ‌زنی ۶ واحد نیروگاهی که هر کدام ۱۰ مگاوات ظرفیت دارد و فاقد آلایندگی است، در زمینی به مساحت ۹۶ هکتار و هزینهای بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان نیز انجام شد.

 

 

انتهای پیام/ع


دیدگاه ها

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *